6 סימנים שמעידים על בגידה


זה קורה במשפחות הכי טובות: מומחית היחסים ד"ר איימי איברסן מסכמת סימנים מובהקים שעשויים לרמז שבני הזוג בוגדים


כל מערכת יחסים ארוכת טווח יודעת עליות ומורדות. גם בקרב בני זוג מאד אוהבים ויציבים יש לפעמים פערים ומריבות, שאמנם לא פוגעות בקשר אבל הן שם.  מומחית היחסים והזוגיות הבריטית ד"ר איימי איברסן, מציגה 6 סימנים שצריכים להדליק נורה אדומה שתחייב בדיקה האם בן או בת זוגך בוגדים בך.

1.רקע משפחתי לדברי ד"ר איברסן, "כאן ישנם שני מצבים בהם עלולה להתעורר אפשרות של בגידה. מצד אחד, אדם שמגיע מחינוך מאד נוקשה ולא פתוח, עלול לרצות לחקור את הגבולות שלו ולבגוד. החינוך הנוקשה, שלא פעם מדחיק את המיניות עלול לדחוף למרד שייגמר בבגידה. מנגד, גם אדם שמגיע ממשפחה הרוסה שיש בה היסטוריה של בגידות עלול מבחינה סטטיסטית לבגוד ולא לראות בכך משהו בעייתי. צריך לדעת שסעיף זה לא מספיק, וצריך להעלות חשד רק בהקשר רחב יותר של שאר הסעיפים בהמשך"

.2.ההיסטוריה של ההתנהגות הרומנטית כאן לדברי ד"ר איברסן, "האם בן או בת הזוג ניהלו בעברם רומנים במקביל? האם במסגרת החיים הזוגיים שלכם הייתה צפייה בתכנים פורנוגרפיים או שבן או בת הזוג השתמשו באפליקציית דייטינג בעודם איתכם?עוד נקודה שכדאי לברר היא מה מצבם הנפשי של החברים, האם הם סלחניים לבגידות, האם חברים שלהם בוגדים? כל הנקודות האלו חשובות כיון שחברים שסלחנים לבגידות הם בעייתיים בהקשר הזה".

 3. המצב הנפשי של בן או בת הזוג שלך"הסיבה לבגידה היא כמעט לא בגלל הסקס. בגידה היא ברוב הפעמים התמודדות פנימית של הבוגד או הבוגדת עם עצמו ועם חייו. לכן כל השפעה עולמו של בן או בת הזוג שלך עלולה להוביל לבגידה. פיטורין לדוגמה מהווים טריגר לבגידה".הפסיכולוגית פרופסור אסתר פרל, שמהווה סמכות משמעותית בפסיכולוגיה של הבגידה, קבעה פעם כי אחד הטריגרים המשמעותיים לבגידה הוא דווקא מוות. "מוות של בן משפחה או של חבר דוחפים את האדם להרגיש שהוא עדיין חי והוא יעשה זאת על ידי רומן".

4.שינוי התנהגותי "כל שינוי התנהגותי, אובססיה לעבודה, בושם חדש, בגדים צעקניים ולא אופייניים יכולים להיות ביטוי להתחלת קשר או רומן. באותו אופן, אם פתאום בן או בת הזוג נמצאים יותר ברשתות חברתיות, הולכים עם הטלפון לחדר הסמוך או שהם מנהלים שיחות טלפון מהוססות, זה סימן אפשרי לבגידה. מעבר לכך, לעיתים לפני מעשה בגידה בפועל יתקיים קשר רגשי עם האדם שאיתו תתקיים הבגידה בפועל. שימו לב, האם בן או בת הזוג מדברים יותר מידי על מישהו במעגל העבודה? שימו לב. 


5.שינוי בקשר הרגשי לדברי ד"ר איברסן, "אדם ששוקל בגידה, ינסה למצוא דרכים להצדיק את עצמו ואת ההחלטה שלו מבחינה רגשית. לכן הוא או היא פתאום יכולים להיות יותר ביקורתיים על ההתנהגות שלך. יכול להיות שתרגישו שהם מחפשים לריב איתכם.לעיתים הם יהיו יותר פרנואידים וכמובן יהיה שינוי כל שהוא בחיי המין שלכם. הלבידו יכול לעלות או לחלופין, להיעלם לגמרי. לא פעם תקבלו מתנות כפיצוי על רגשי האשמה", היא קובעת.

6.שינויים בחיים שלך "בואו נשים את הדברים על השולחן, הנבגד לעולם לא אשם במעשה הבגידה של בן או בת הזוג. אבל שינויים בחיים שלכם  עשויים להשפיע על מצב הקשר, ובלי לשים לב להוביל לבגידה.גברים לדוגמה נוטים יותר לבגוד כשהם מרגישים מוזנחים, ניאוף נובע מהרצון להרגיש שוב מיוחד. לכן אם משהו בחייכם לוקח פתאום יותר משאבים, למשל טיפול בילדים, עבודה תובענית יותר או טיפול בהורה קשיש. אתם עלולים להשקיע פחות במערכת היחסים, מה שעלול להוביל לבגידה של בני הזוג", היא מסכמת. 

מקור: ישראל היום